Ännu en krönika att minnas

Posted January 18th, 2010. Comment (0).

Ser till min glädje och delvis förskräckelse att min andra “krönika” för Älska Helsingborg (www.alskahelsingborg.se) nu ligger ute för allmän läsning.

Det här med att skriva krönikor har alltid tilltalat mig och det är roligt att få skriva av sig lite, och dela med sig av sina funderingar. Nu ska jag bara se till att höja läsvärdet på alstrena också, till en nivå där ni där ute ger mig en chans som krönikör. Jag hoppas iaf kunna bidra med en eller annan tankeställare.

Du kan läsa hela krönikan genom den här länken »

Passa även på att kommentera den, även här kanske, men framförallt på Älska Helsingborg. Det är alltid uppskattat!

  • Share/Bookmark

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>